Jak osázet dřevěnou zahradní dekoraci - květináč
Jak osázet dřevěnou zahradní dekoraci - květináč
Venkovní prostor by bez soch a květináčů vypadal velmi ochuzeně a tak zahradní architekturu dotváří různé dřevěné nebo plastové či kovové a skleněné zahradní dekorace.
Ve většině zahrad dominují okrasné prvky z přírodního kamene a ze dřeva. Jedná se o velmi trvanlivý materiál, který přetrvá na vašem pozemku dlouhá léta. Mezi nejoblíbenější zahradní dekorace patří květináče, truhlíky a džbery osázené květinami.
Květinové zahradní dekorace
Teplé počasí nás přímo vybízí k práci na zahradě. A pokud vlastníte truhlík, který zeje prázdnotou, tak vězte, že květináče nemusí poskytnout útočiště pouze jednobarevný rostlinkám. Stále častěji se do květináčů v různých podobách vysazují různobarevné rostliny a dokonce ve více druzích. Není třeba volit pouze jeden kultivar. Klidně kolem vzpřímené rostlinky se mohou vinout ty převislé ve dvou až čtyřech barvách, které ovšem musí spolu ladit. Budete překvapení, jaká květinová nádhera vyroste uprostřed horkého léta v obyčejném květináči.
Zahradní dekorace
Květinové zahradní dekorace! Jak na to
Do venkovních květináčů jsou vhodné verbeny, ageratum, petúnie, milionbells anebo plektrantus v kombinaci s kampanulami či gazániemi. Doporučujeme využít kvetoucí a vzrostlé rostlinky, které zasadíme do výživného substrátu určeného pro vybranou květenu. Osazení živých rostlin probíhá tímto způsobem. První čtvrtinu květináče vyplníme drtí (vhodné jsou drobné kamínky), abychom docílili požadovanou stabilitu. Je vhodné do vnitřku vrchního květináče vložit voděodolnou folii, poté ze 2/3 naplníme truhlík keramzitem, který zabrání přelití rostlin. A nakonec po horní okraj naplníme nádobu kvalitní zeminou a zasadíme rostlinky. Nesmíme opomenout oříznout folii tak, aby nebyl vidět její horní okraj. Pozor! V parném létě je třeba rostlinky vydatně zalévat a hnojit, doporučuje se jedenkrát až dvakrát za týden.