Šatní skříně představují v každé domácnosti základní vybavení. V podstatě v každé místnosti mají své místo a využití. Jak už z názvu vyplývá, slouží k ukládání šatů…
Co dělá ze skříně šatní skříň.
Každá skříň může sloužit samozřejmě i jako šatní. Šatní ale mají své specifické vlastnosti, které ukládání šatů mohou zjednodušit. Při výběru vhodné šatní skříně, která vám bude dobře sloužit, můžete narazit na několik problémů.
Před koupí nové skříně rozhodně pečlivě přeměřte prostor. Každý prodejce má nyní ze zákona povinnost přijmout zboží (nepoškozené, nerozbalené atd..) do 14 dnů od zakoupení zboží. To je sice dobře, ale představte si, že skříň vynesete do třetího patra, zaplatíte za dopravu a zjistíte, že potřebujete jinou. Bude vás to stát spoustu úsilí a komunikace, než se vám skříň podaří vrátit. Prodejce také může poslat peníze za vrácené zboží až do 30 - ti dnů. Není lepší přistoupit k výběru skříně zodpovědněji?...
Hloubka skříně
Hloubka šatní skříně jednoduše vyplyne, když si přeměříte své oblečení. Na šaty pověšené na ramínku rovnoběžně s bočnicí je třeba jiná hloubka než na složená trička. Za standardní hloubku šatní skříně se považuje 60 cm. Na složená trička stačí 35 – 40 cm. Je na Vás, jestli se rozhodnete pro šatní skříně stejné hloubky a prostor za tričky využijete nějak jinak. Fakt je, že když ukládáte trička do skříně hloubky 60 cm, bude prostor za tričky špatně přístupný! A nejedná se pouze o trička (mikiny, teplákovky, košile..)
Výška skříně
Výška skříně opět nejlépe vyplyne po přeměření vašeho oblečení. Pro paní domu, která používá dlouhé kabáty, bude potřebovat světlou (tzn. čistou vnitřní míru) alespoň 140 – 150 cm. Dodavatel nábytku v naprosté většině případů popisuje vnější rozměry skříně. Při přemýšlení o vhodné výšce skříně, je nutné brát do úvahy výšku soklu, tloušťky dna a půdy (stropní část skříně) a vzdálenost šatní tyče od půdy. Abychom na šatní tyč pohodlně mohli navěsit ramínko, měla by být vzdálenost horní hrany tyče od půdy alespoň 4 cm.